تبلیغات
کردستان من - جنایت وحشیانه ارتش فاشیست ترکیه
کردستان من
هیچ چیزی برای همیشه نیست...

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جنایت وحشیانه ارتش فاشیست ترکیه


جوانان همیشه حاضر در صحنه شهرستان سردشت برای بار دیگر بیداری خود را نشان دادند و همه با هم فریاد زدند که ما آماده ایم و پابرجا و استوار خواهیم ایستاد، این جوانان در روز پنجشنبه مورخ 15/10/1390 یک راهپیمایی اعتراضی در خیابان های شهرستان سردشت شکل دادند و اعتراض خود را نسبت به عمل وحشیانه و غیر انسانی ترکیه اعلام کرده و آن را محکوم کردند و همچنین خواستار اجرای عدالت کامل در این زمینه شدند.

دیر زمانی نیست که پارلمان فرانسه، کشتار ارامنه توسط ترکها در سال 1915 را نسل کشی و انکار آن را جرم تلقی می کند که دولت ترکیه در اقدامی وحشیانه و غیر انسانی جان 35 تن از غیر نظامیان بیگناه مردم کورد را گرفت.

 

(بقیه در ادامه مطلب)

www.sardasht21.mihanblog.com 

این اقدام دولت فاشیست ترکیه در داخل کشور ایران نیز با واکنش مردم کورد مواجه شد. روز سه شنبه عده ای از جوانان کورد با تجمع در مقابل سفارت ترکیه در تهران، از کشتار مردم کرد در ترکیه اعلام انزجار کردند.

کشتار مردم کورد در ترکیه با واکنش نماینده سنندج، دیواندره و كامیاران و چند تن از نمایندگان دیگر مواجه شد. عبدالجبار كرمی با انتقاد از كشتار مردم كرد تركیه توسط نظامیان این كشور، خواستار محكومیت كشتار كردهای بیگانه شد.

وی با اشاره به كشتار مردم كورد تركیه توسط هواپیماهای نظامی این كشور به بولتن نیوز گفت: تركیه در هفتم دی ماه امسال به بهانه سركوب نیروهای پ. ك. ك. مناطق مرزی جنوب شرق كشور خود را كه در جوار مرز ایران و عراق است، بمباران كرده كه  35 نفر كشته و تعدادی هم مجروح شدند.

نماینده سنندج، دیواندره و كامیاران در مجلس گفت: دولت تركیه معتقد است كه این بمباران با یك اشتباه صورت گرفته و آنها به دنبال سركوب پ. ك. ك. در منطقه بودند.

جا دارد تا این اقدام غیر انسانی دولت فاشیست تركیه محكوم شود و مردم كورد ایران تقاضا دارند تا دولت ایران عكس العمل نشان دهد تا این كشور از رفتارهای غیر انسانی و وحشیانه  خود دست بر دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یك احساس ضد تركیه ایی در میان كوردهای ایران و عراق برانگیخته شده است بطوریكه مردم كورد در اعتراض به این عمل وحشیانه در اکثر شهرها تجمع کرده اند.

درباره وبلاگ

sardasht1@yahoo.com
مدیر وبلاگ : زانیار

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

----------

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

---------- Online User ----------------------------------------------------------------